Aktualności

/ Polska

Podsumowanie PGA Polska Championship

13 września na podwarszawskim polu golfowym Lisia Polana odbył się  ostatni ProAm z cyklu Alior Bank PGA Polska Tour – PGA Polska Championship.

W ProAmie zwyciężyła drużyna Michała Guzowskiego w składzie Mirosław Brańka, Ireneusz Jarosz, Daniel Hiller, uzyskując wynik -20. Drugie miejsce ze stratą czterech uderzeń do zwycięzców uzyskali Jakub Ufnal,Kacper Pietrzak, Arkadiusz Pietrzak, Jakub Poręcki. Na trzeciej pozycji z wynikiem -14 uplasowali się Włodzimierz Kubiak,Robert Wikieł, Robert Moreń, Joshua McKelvie.

Nagrodę główną w klasyfikacji generalnej brutto dla amatorów, ufundowaną przez firmę Travel&Action  -5 dni pobytu wraz z 3 green fee w Korineum Golf and Beach Resort zdobył Kacper Pietrzak.

W klasyfikacji amatorów brutto z wynikiem +6 zwyciężył Bogdan Bigus. Drugie miejsce ze startą czterech uderzeń zdobył Kamil Skudlarski, a na trzeciej pozycji z wynikiem +12 uplasował się Łukasz Skudlarski.

Wśród amatorów netto triumfował Daniell Hiller (-6), ze startą pięciu uderzeń na drugiej pozycji uplasował się Joshua McKelvie, a tzrecie miejsce z wynikiem +1 zdobył Robert Moreń.

Najlepszą kobietą brutto została Monika Wacikowska, a najlepszą kobietą netto okazała się Kornelia Jasiuk. Najlepszym juniorem brutto został Leon Krawczyk, a netto Kacper Pietrzak.

W poniedziałkowych rozgrywkach dla zawodowców z wynikiem -2 zwyciężył Mike O’Brien, drugie miejsce ze stratą jednego uderzenia do zwycięzcy znalazł się Max Sałuda. Na trzeciej pozycji z wynikiem +1 uplasował się Dariusz Bobiński.

Po turnieju PGA Polska Championship został wyłoniony również zwycięzca rankingu Order of Merit. Z wynikiem 2060 punktów, drugi rok z rzędu zwyciężył Max Sałuda.