AKTUALNOŚCI

Aktualności

/ Polska

Max Sałuda zwycięża w turnieju Floating Garden Szczecin Open

Zakończył się najstarszy zawodowy turniej golfowy w Polsce – Floating Garden Szczecin Open. Był to drugi turniej z cyklu PGA Polska Tour 2022.

Zwycięzcą turnieju z przewagą 4 uderzeń został Maksymilian Sałuda. Na drugim miejscu uplasował się  przedstawiciel Węgier – Adam Kasa. Trzecie miejsce ze stratą 8 uderzeń do lidera zdobył Kamil Tatarczuk.

Wśród amatorów w klasyfikacji brutto z wynikiem +2 triumfował Łukasz Szadny, który jednocześnie uplasował się na trzeciej pozycji w rankingu generalnym. Drugie miejsce ze stratą 6 uderzeń do najlepszego amatora zdobył Tristan Kolesiński, a trzecie miejsce z wynikiem +12 zajął amator z Czech – Tadeas Bodinger.

Najlepszym amatorem netto z została Aleksandra Maciejewska, tuż za nią znalazł się Artur Śliwiński, a trzecie miejsce zdobył Marcel Baryło.

Najlepszym juniorem brutto został Patrik Fassero Gamba, a najlepszym juniorem netto okazał się Czech – Daniel Uncovsky

Tradycyjnie turniej główny poprzedziły drużynowe rozgrywki ProAm, które miały charakter integracyjno-edukacyjny. W ProAmie zwyciężyła drużyna Jakuba Ufnala w składzie Ewa Krawczyk, Krzysztof Krawczyk i Dariusz Piotrowski. Drugie miejsce zdobyli Jakub Korniejczuk, Aleksandra Maciejewska, Alex Kołpowski i Oliwier Onyszkiewicz. Na trzeciej pozycji uplasowali się Tomasz Wiśniewski, Wojciech Wasilewski, Tomasz Łangowicz i Maciej Karnicki.

Kolejny turniej z cyklu PGA Polska Tour odbędzie się już 9 lipca na polu Karolinka Golf Park.

Dziękujemy partnerowi strategicznemu - marce Land Rover oraz partnerom wspierającym: Ergo Hestia, Dr Irena Eris, Travel&Action, Panattoni, Invest Komfort, GolfTeam, Srixon, Studio Gwiaździsta 5, Wilson Golf i Chroń Pesel