AKTUALNOŚCI

Aktualności

/ Polska

Michael Hirmer zwycięża w Gradi Polish Open by Emeralld

Niemiec Michael Hirmer zwyciężył w rozgrywanym w lidze Pro Golf Tour turnieju Gradi Polish Open by Emeralld 2022 – otwartych międzynarodowych mistrzostwach Polski. Najlepszy z Polaków, którzy przystąpili do rywalizacji w podwrocławskim Brzeźnie, był Oskar Zaborowski – zajął dzielone 43. miejsce.

25-latek triumfował wynikiem -13, w kolejnych rundach na polu par 70, notując po 63, 60 i 74 „strzały”.

Pole dość nietypowe, nigdy na takim nie grałem. Najbardziej cieszyła mnie czwartkowa runda, w której otarłem się o rekord pola. W finale poszło gorzej, przeszkadzał wiatr” – powiedział.

Drugie miejsce zajął Austriak Felix Schulz z -12 na finiszu, a trzecim podzielili się Niemiec Hannes Hilburger i Szwajcar Luca Galliano. Obaj trzy dni gry zwieńczyli wynikiem -11.

Awans do finałowej rundy wywalczył tylko jeden biało-czerwony – 26-letni Zaborowski, który po pierwszym dniu plasował się na drugim miejscu. Cuta nie przeszedł natomiast lider rankingu Order od Merit Francuz Victor Veyret.

Kolejne zawody trzeciej europejskiej ligi Pro Golf Tour odbędą się w Austrii – we wtorek rozpoczyna się Raiffeisen Pro Golf Tour St. Pölten 2022.

Wiadomo, że przyszłoroczny Polish Open odbędzie się ponownie w Gradi GC, dalej w ramach PGT. Jak podkreślił właściciel obiektu Krzysztof Gradecki, to ważne, aby Polska przynajmniej raz w roku była gospodarzem turnieju o tak istotnej sportowej randze.

Chciałbym serdecznie podziękować rodzinie Gradeckich za wzięcie na siebie ciężaru organizacji tych zawodów i wszelkich spraw związanych z obecnością Polish Open w tej europejskiej lidze zawodowej” – powiedział prezes PZG Radosław Frańczak.