AKTUALNOŚCI

Aktualności

/ Polska

Bardzo dobry występ kadry

Sukcesem zakończył się udział trzech reprezentantów naszej kadry narodowej – Mateusza Gradeckiego, Jana jr Szmidta oraz Michała Karczmarczyka w American Junior, finałowym turnieju cyklu World Junior Golf Series.

Mateusz Gradecki zajął drugą lokatę, idąc w ślady Adriana Meronka, który rok temu również uplasował się w tym turnieju na drugiej pozycji. Gradecki zakończył zawody z wynikiem na par pola (w zeszłym roku był 13.). Trzecie miejsce należy do Jana jr Szmidta, który uzyskał rezultat 6 uderzeń powyżej par. Szmidt rok temu był na pozycji 21. Michał Karczmarczyk uplasował się natomiast na 40. miejscu z wynikiem 23 uderzeń powyżej par pola. W turnieju wzięło udział 78 zawodników i zawodniczek. Nasza reprezentacja zanotowała znaczny awans w stosunku do roku ubiegłego. Zawodnicy ostro trenowali, ciężko pracowali ale sporo w tym zasługi również trenerów Matthew Tippera z DLGA Toya G&CC oraz Filipa Naglaka i Mike’a O’Briana, trenerów kadry, członków PGA Polska.

Filip Naglak o występie kadry powiedział: „Wyniki naszych reprezentantów w American Junior należy uznać za bardzo udane. Ze względu na porę roku start ten nie należy do priorytetowych, jednak wyniki, jakie uzyskali nasi zawodnicy nadal bardzo cieszą. Dla Mateusza było to przetarcie szlaków przed Junior Orange Bowl, który rozpocznie się już za kilka dni. Dla Jasia fantastyczne zakończenie sezonu, a dla Michała bardzo cenne doświadczenie. Szczególnie cieszy fakt, iż nasi gracze po słabej rundzie potrafią na drugi dzień zagrać fantastycznie, co świadczy o ich zawodniczym rozwoju. Wspaniały start chłopców, oby tak dalej w 2013 roku.”

Gradecki, zajmując drugą lokatę w American Junior, znalazł się na pierwszym miejscu w rankingu Word Junior Golf Series. Za tydzień Mateusz wystąpi w Junior Orange Bowl International Golf Championship, w turnieju, w którym Adrian Meronk w zeszłym roku zajął 11. miejsce. Zobaczymy, jak powiedzie się Mateuszowi.