AKTUALNOŚCI

Aktualności

/ Polska

Adrian Meronk na 87. miejscu w WAGR

Adrian Meronk nie należy (jeszcze) do PGA Polska jednak o spektakularnych sukcesach pisać wręcz wypada. W najnowszym rankingu World Amateurs Golf Ranking Adrian Meronk znalazł się na 87. miejscu. To bez wątpienia jeden z najważniejszych momentów dla polskiego golfa.

Adrian Meronk od trzech studiuje na uniwersytecie East Tennessee, gdzie należy do uczelnianej drużyny golfowej The Bucaneers Tennessee. W minionym sezonie zwyciężył indywidualnie w dwóch turniejach: Inverness Intercollegiate oraz w Wolfpack Intercollegiate.

Chociaż w Polsce bywa rzadziej, ze względu na studia w USA, to wystarczająco często, aby i tutaj odnosić sukcesy. Meronk zajął pierwsze miejsce w Mistrzostwach Polski Mężczyzn, był piąty w zawodowym turnieju LOTOS Polish Open w Sand Valley, uplasował się na drugim miejscu w prestiżowym Faldo Series na Gradi GC, a wraz z kolegami z kadry wywalczył awans dla drużyny do Mistrzostw Europy I Dywizji.

Podczas ostatniej rozmowy Adrian Meronk wspominał, iż po ukończeniu studiów ma zamiar wrócić do Polski i przejść na zawodowstwo, aby mierzyć się z zawodowcami na europejskich tourach. W planach jest też próba zakwalifikowania się na igrzyska olimpijskie w Tokio w 2020 roku. Jak na razie jego kariera amatorska zarówno w Polsce jak na świecie ma się doskonale.

21-letni Wrocławianin jest także doceniony przez lokalną prasę. Został nominowany w 62. Plebiscycie „Gazety Wrocławskiej” na Najlepszego Sportowca i Trenera w 2014 roku oraz w kategorii Sportowiec Roku w plebiscycie WRO Awards.