AKTUALNOŚCI

Aktualności

/ Polska

Gediminas Markevicius zwycięża w turnieju PGA Polska Kalinowo Open by Pivotal

W miniony poniedziałek zakończył się drugi turniej z cyklu PGA Polska Tour – PGA Polska Kalinowo Open by Pivotal. Turniej zaliczał się do rankingu Order of Merit oraz do „Race to Rosa”, w którym dla najlepszego członka PGA Polska (zwyczajnego lub Playing Pro) nagrodą będzie dzika karta na Rosa Challenge Tour.

W klasyfikacji Stroke Play brutto (dla amatorów z HCP do 9,9, non amatorów oraz zawodowców) po dogrywce, z wynikiem 74 uderzeń zwyciężył reprezentant Litwy – Gediminas Markevicius. Na drugiej pozycji uplasował się Hubert Tomczyk. Trzecie miejsce z wynikiem 75 uderzeń zdobył Michał Guzowski, tym samym zdobywając dziką kartę na turniej Gradi Polish Open.

Wśród amatorów z HCP od 10,0 do 36,0 w klasyfikacji Stroke Play netto z wynikiem 68 zwyciężył Józef Trypens-Lewandowski. Drugie miejsce ze stratą trzech uderzeń do Józefa zdobył Mirosław Łajło, a na trzeciej pozycji uplasował się Michał Klinowski (72 uderzenia netto).

Turniej główny tradycyjnie poprzedziły drużynowe rozgrywki ProAm, w których najlepsza okazała się drużyna pod przewodnictwem Pawła Dudzika w składzie Adam Pogorel, Jarek Nowak oraz Mariusz Matecki. Drużyna Pawła uzyskała wynik -27.

Na drugim miejscu ze stratą 10 uderzeń do zwycięzców uplasowali się Karolina Hinz, Joanna Kret, Cezary Kaczmarek i Mariusz Matecki.

Trzecie miejsce z wynikiem -13 zdobyli Tomasz Zembrowski, Jakub Anioła, Michał Borkowicz i Mateusz Jaworski-Sidor.

Partnerzy PGA Polska przygotowali dla uczestników ProAmu dwa konkursy. W konkursie Nearest to the pin by TrackMan w kategorii kobiet zwyciężyła Kinga Król, natomiast w kategorii mężczyzn najlepszy okazał się Józef Trypens-Lewandowski.

W konkursie zorganizowanym przez GolfTeam na najwyższe uderzenie wygrał Michał Habas.

Serdecznie dziękujemy Partnerowi Tytualrnemu – firmie Pivotal oraz Partnerom Wspierającym:
The Bridge MGallery Wroclaw (Partner Tytularny turnieju PGA Polska Gradi Invitational by The Bridge MGallery Wroclaw)
Nobu Hotel Warsaw (Partner Tytularny turnieju PGA Polska Championship by Nobu Hotel Warsaw)
Jet Story (Partner Tytualrny turnieju Jet Story Race to Rosa Final)