AKTUALNOŚCI

Aktualności

/ Polska

Deutsche Bank Polish Matsters: Le Sager prowadzi, najlepszy z Polaków na 31. miejscu

Zakończyła się pierwsza runda turnieju Deutsche Bank Polish Masters w randze europejskiej ligi Pro Golf Tour. Po pierwszej rundzie na prowadzeniu znajduje się Francuz Kenny Le Sager, który rundę ukończył z wynikiem 67 uderzeń, 4 poniżej par. Najlepszy z Polaków – tegoroczny dwukrotny mistrz Polski Jan Szmidt Jr – zajmuje 31. pozycję z wynikiem +4.

Walka w turnieju, w którym rywalizacja toczy się o podział łącznej puli nagród w wysokości 170 tys. zł, będzie toczyć się z pewnością do ostatniego dołka. Pierwsza runda nie przyniosła zdecydowanego lidera. Francuz Le Sager, który występuje równolegle w drugoligowym European Challenge Tour, prowadzi tylko jednym uderzeniem przed Niemcem Stephanem Grossem i Czechem Filipem Mruzkiem (obaj są na -3). Na czwartej pozycji rundę ukończył Holender Floris de Vries (-2).

Najlepiej z Polaków wypadł amator Jan Szmidt Jr, tegoroczny mistrz Polski match play i mistrz Polski 19-34. Zawodnik reprezentujący wrocławski klub golfowy Toya G&CC już po raz drugi bierze udział w turnieju Deutsche Bank Polish Masters. W zeszłym roku Szmidt we Wrocławiu, gdzie rozgrywany był turniej zajął najwyższą pozycję wśród amatorów z Polski (34. miejsce).

"Z wyniku jestem średnio zadowolony, myślę, że zabrakło mi sporo precyzji w puttowaniu, a to właśnie krótka gra podczas tego turnieju głównym kluczem do sukcesu. Bardzo dobrze oceniam natomiast przygotowanie pola, warunki są bardzo dobre a greeny szybkie",  mówił po turnieju Szmidt.

Jeszcze po pierwszej dziewiątce liderem wśród Polaków biorących udział w turneju był zawodowiec Maksymilian Sałuda, który zagrał na par. Druga część rundy okazała się dla niego mniej pomyślna i rundę ukończył na +6.

"Putty mi dzisiaj zdecydowanie nie wchodziły. Gdyby nie 3 lip-outy na drugiej dziewiątce mój wynik byłby na pewno lepszy", powiedział Sałuda, najlepszy Polak zeszłorocznej edycji turnieju (zajął 12. pozycję).
Jutra druga runda turnieju, finał przypada na sobotę. Ten dzień na podwarszawskim polu Sobienie Królewskie G&CC to nie tylko emocje sportowe, ale szereg atrakcji piknikowych, w tym akademia golfa i pokaz mistrza w trickach golfowych.