AKTUALNOŚCI

Aktualności

/ Polska

Maciej Królak zdobywa Puchar Prezesa PGA Polska

Na polu Sierra Golf Club odbył się pierwszy w historii turniej o puchar Prezesa PGA Polska.
Kasyfikacją nadrzędną turnieju była klasyfikacja Stableford netto 3/4 hcp.  Zwycięzcą turnieju został Maciej
Królak, zdobywając 40 punktów.

O kolejnej pozycji zdecydował count back. Na drugim miejscu uplasował się Lech Sokołowski  (38 punktów), a na trzecim Krzysztof Klicki.

W klasyfikacji Strokeplay brutto zwycięzcą okazał się Piotr Robełek, który wykonal 77 uderzeń. Tuż za nim ze stratą 2 uderzeń uplasował się Henryk Konopka. Ze stratą 5 uderzeń do lidera 3 miejsce zajął Marcel Bebenek.

Podczas turnieju na polu znajdowały się trzy dołki konkursowe. Longes Drive dla pań zwyciężyła Beata Szmidt. Wśród  panów Longes Drive zwyciężył Piotr Mroczek. Konkurs nearest to the pin  wygra Zdzisław Pietraszko.

W ramach podziękowania za zaangażowanie i włożony trud w rozwój golfa w Polsce, Prezes PGA Polska, Jarosław  Sroka, wręczył Pawłowi Olechnowiczowi dożywotnią kartę członka wspierającego PGA Polska.

Turniej uświetniła degustacja szampana jacquart,  która wprawila wszystkich graczy w szampański nastrój.