AKTUALNOŚCI

Aktualności

/ Polska

Malcolm Kokociński zwycięzcą Szczecin Open

Zakończył się drugi turniej z cyklu LOTOS PGA Polska Tour – Floating Garden Szczecin Open. Zwycięzcą 19. edycji prestiżowego turnieju został Malcolm Kokociński z wynikiem 141 uderzeń.

Turniej Floating Garden Szczecin Open, to najstarszy nieprzerwanie rozgrywany zawodowy turniej golfowy w Polsce. Jest to turniej z cyklu LOTOS PGA Polska Tour. Jego początki miały miejsce na polu Amber Baltic GC. Zwycięzcą tegorocznej edycji został Malcolm Kokociński, Szwed polskiego pochodzenia, uczestnik cyklu Asian Tour. Kilka lat temu Malcolm bardzo dobrze radził sobie w pierwszych dniach turniej, jednak nie udało mu się wygrać.

„Parę lat temu brałem udział w turnieju Szczecin Open, przegrałem wtedy jednym uderzeniem. Tegoroczna wygrana jest swojego rodzaju rekompensatą. Za rok z pewnością wrócę, żeby obronić tytuł. Warunki były trudne głównie ze względu na bardzo silny wiatr” powiedział zwycięzca.

Na drugiej pozycji ze startą jednego uderzenia do lidera, uplasował się Eric Isacsson. Trzecie miejsce zajął Peter Bronson z wynikiem 143 uderzeń.

W ubiegłym roku zwycięzcą został junior Jakub Dymecki, który trzy dni turnieju zakończył z wynikiem 6 uderzeń poniżej par.

Wśród amatorów w klasyfikacji Strokeplay Brutto najlepsza okazała się Dorota Mida wykonując łącznie 178 uderzeń, druga lokata należała do Marcina Dudzińskiego z wynikiem 180 uderzeń. Trzecie miejsce zajął Dariusz Chorąży(195 uderzeń).

W klasyfikacji Strokeplay Netto zwyciężył WitoldSmoniewski (173 uerzenia), a tuż za nim uplasował się Bartek Gebethner wykonując 199 uderzeń.

Najlepszym Golf Instructorem został Kamil Chojnicki i Grzegorz Zieliński. Najlepszym Qualilfied Gold Instructor okazał się Włodzimierz Kubiak. Natomiast najlepszym Fully Qualified Golf Instructor został Peter Bronson.

Pula nagród dla zawodowców wyniosła 30 tys. zł. Najlepszy Pro wygrał 5,5 tys. zł.

Kolejny turniej z cyklu LOTOS PGA Polska Tour odbędzie się na Kalinowych Polach, na który zapraszamy już 18 czerwca.

Bardzo dziękujemy partnerom:  GRUPIE LOTOS SA, Almar, Champagne Jacquart , Dr Irena Eris, Centrum Golf , Wódka Dwór Sieraków, Goldwell, , Grupa LUX MED, Professional Travel, Qatar Airlines, r3s men’s accessories, Titleist, Foot Joy, Work Service.