AKTUALNOŚCI

Aktualności

/ Polska

Martyna Mierzwa bez kwalifikacji do Final Qualifying

To nie był szczęśliwy występ dla Martyny Mierzwy. W kwalifikacjach 2015 Lalla Aicha Tour School Pre-Qualifying nie udało jej się przejść do kolejnego etapu rozgrywek. W rezultacie zajęła 48. miejsce.

Po czterech rundach Matyna uzyskała łączny wynik 328 uderzeń. Pierwszego, trzeciego i czwartego dnia zagrała 81 uderzeń. Drugiego dnia zanotowała 85 strzałów. Tym samym nie przeszła cuta i nie zakwalifikowała się do Final Qualifying.

Cut ustawiony był na poziomie +23. Trzydzieści zawodniczek, które rywalizowała na Lalla Aicha Tour School Pre-Qualifying przeszło do finałowych rozgrywek. Dołączą do nich golfistki z jeszcze dwóch turniejów, aby wspólnie pomiędzy 17 a 21 grudnia wziąć udział w Final Qualifying w Marakeszu, w Maroko. Jest o co grać – najlepsze zawodniczki otrzymają karty, upoważniające do gry w Ladies European Tour.

Pierwsze miejsce w turnieju zajęła Niemka Sophia Popov, która zakończyła turniej z wynikiem 4 uderzeń poniżej par. Druga lokata należy również do reprezentantki Niemiec – amatorki Olivi Cowan. Trzecie miejsce z sumą jednego uderzenia powyżej par zajęła Szwedka Johanna Bjork.