AKTUALNOŚCI

Aktualności

/ Polska

Michał Bargenda zwycięża w turnieju PGA Polska Championship

Michał Bargenda zwycięża w finałowym turnieju z cyklu PGA Polska Tour – PGA Polska Championship by UBS z niesamowitym wynikiem -9.

Najlepszym graczem zawodowym okazał się Grzegorz Zieliński (-5), który także został zwycięzcą rankingu Order of Merit 2023. Drugie dzielone miejsce wśród Pro zdobyli reprezentant Czech – Tadeas Sedlacek i reprezentant Litwy – Gediminas Markevicius (+1).

Drugim najlepszym amatorem w kalsyfikacji Stroke Play brutto został Johann Wasserman (-3), a na trzeciej pozycji uplasował się Marcin Bogusz (+8).

Wśród amatorów w klasyfikacji Stroke Play netto triumfował Stanisław Bontemps (-4), drugie miejsce zdobył Łukasz Nowatkowski (-2), a na trzeciej pozycji uplasowała się Aleksandra Maciejewska (+1).

W rozgrywkach ProAm, poprzedzających turniej główny, z wynikiem -27 zwyciężyła drużyna pod przewodnictwem Mohameda Agmite w składzie Piotr Bielicki, Rafał Czemier-Wołonciej oraz Łukasz Perkowski. Drugie miejsce ze stratą trzech uderzeń do liderów zajęli Jakub Piotrowski, Arkadiusz Kamiński, Jarosław Jaroszek i Michał Ziemiecki. Trzecie miejsce z wynikiem -21 należało do drużyny Sławomira Pawlińskiego - Roman Fedorczuk, Antoni Wyrzykowski, Paweł Wyrzykowski.