AKTUALNOŚCI

Aktualności

/ Polska

Ossowski drugi w Czechach!

Reprezentanci PGA Polska – Jakub Ossowski i Maksymilian Sałuda zakończyli swój pierwszy występ w czeskim zawodowym tourze – Czech PGA Tour. Zawodnicy wystartowali w Konopiště CUP i była to bardzo dobra inauguracja sezonu. Jakub Ossowski zajął ostatecznie drugą lokatę. Walkę o pierwsze miejsce przegrał dopiero w dogrywce.

Po pierwszym dniu zawodów Jakub Ossowski był na pozycji lidera wraz z reprezentantem Holandii Thomasem Merkkiem oraz Słowakiem Peterem Svajlenem. Cała trójka zagrała 68 uderzeń. Jedynie Kuba utrzymał się w grupie liderów drugiego dnia. Zagrał 72 uderzenia i tym samym jego łączny wynik 140 uderzeń zaprowadził go do dogrywki. Wraz z nim do play offu stanęli Czech Thomas Prihoda oraz reprezentant Szwecji Carl Jismark,  który drugiego dnia uzyskał najlepszy rezultat na polu – 67 uderzeń.

Dogrywka trwała cztery dołki. Jako pierwszy walkę o tytuł zakończył zwycięzca zeszłorocznego turnieju Konopiště CUP - reprezentant Czech Thomas Prihoda. Jakub Ossowski przegrał dopiero na czwartym dołku play offa. W rezultacie zajął rewelacyjną, drugą pozycję (76 i 76 uderzeń).

Maksymilian Sałuda uplasował się na pozycji 27. z wynikiem 151 uderzeń, grając kolejno 77 i 74 uderzenia Identyczny rezultat uzyskał także Mateusz Jędrzejczyk.

Kolejne zawody z serii Czech PGA Tour – Gecko Swing – rozpoczynają się już 15 kwietnia!