AKTUALNOŚCI

Aktualności

/ Polska

Ossowski piąty w Kempinski The Dome Pro-Am

Jakub Ossowski uplasował się na piątej pozycji w indywidualnej klasyfikacji Kempinski The Dome Pro-Am . W klasyfikacji drużynowej tego turnieju pierwsze miejsce należy do Polaków.

Jakub Ossowski uzyskał łączny wynik 2 uderzeń powyżej par. W trzech rundach miał kolejno 71, 68 i 77 uderzeń. Po 36 dołkach Kuba był na drugiej pozycji z dwoma uderzeniami straty do lidera. Niestety, ostatnia runda była mniej szczęśliwa. Jakub zanotował w niej 6 uderzeń powyżej par, co nie pozwoliło mu na walkę o podium,

„Dzisiejsza runda nie wypadła zbyt dobrze pod kątem wyniku ale było dobrze pod względem uderzania w tę małą, białą piłkę. Popełniłem dwa błędy z tee i parę złych decyzji z wyborem kijów do greenu. Uczestniczyłem w tym turnieju pięć razy z rzędu i jeszcze nigdy nie grało mi się tutaj tak dobrze. Świadczy to o dobrym przygotowaniu do głównego sezonu i muszę się jedynie skalibrować z dystansami. Gratuluję drużynie Łukasza, bo stanowili prawdziwy kolektyw i godnie reprezentowali nasze barwy narodowe", powiedział Jakub Ossowski.

Pierwsze miejsce w turnieju w klasyfikacji indywidualnej zanotował Liam Bond, który uzyskał wynik 6 uderzeń poniżej par. Kolejny polski reprezentant Marek Sokołowski uplasował się na pozycji 25. z rezultatem 23 uderzeń powyżej par. Łukasz Szadny zanotował trzy uderzenia więcej i znalazł się na pozycji 32.

Największym sukcesem tego turnieju jest bezsprzecznie pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej, które należy do grupy Łukasza Szadnego, z którym grali Krzysztof Burdalski, Waldemar Kowalczykowski i Mariusz Konieczny. To pierwszy raz w historii, kiedy polska drużyna zwyciężyła w Pro-Amie. Drużyna Kuby Ossowskiego w składzie Hanna Kwiatkowska, Krzysztof Kwiatkowski i Sławomir Grzesiak zajęła 9. miejsce. Natomiast grupa Marek Sokołowski, Guilio Piantini, Dariusz Lodyga i Czesław Szwabowic uplasowała się na 30. pozycji.

W turnieju wzięło udział oprócz polskich pro, 9 amatorów z Polski, z czego 8 to członkowie klubu Kalinowe Pola. Serdecznie gratulujemy naszym reprezentantom jak i klubowi.