AKTUALNOŚCI

Aktualności

/ Polska

Pro-Am LOTOS Polish Open za nami

Dziś zakończyliśmy turniej Pro-Am zapowiadający rywalizację w ramach LOTOS Polish Open. Upał na pewno dawał się we znaki zawodnikom, jednak wszyscy w doskonałych nastrojach ukończyli 18 dołków.

Presja była podwójna. Zawodnicy grali w formacie indywidualnym a dodatkowo grali z najlepszymi zawodowcami Pro Golf Touru, którzy już w poniedziałek rozpoczną rywalizację o łączną pule nagród 30 000 euro.

Dzisiaj golfiści rywalizowali w formacie stroke play netto i stroke play brutto. W kategorii mężczyzn stroke play brutto zwyciężył Jakub Żelazny przed Krzysztofem Gradeckim i Michałem Poniżem. Wśród kobiet najlepsza okazała się Iwona Sroka. Drugie miejsce zajęła Marzena Gradecka a trzecia była Ewa Folta.

W kategorii stroke play netto wśród panów zwyciężył Stefan Zieliński. Drugi był Timo Hulkkonen, a trzeci by Piotr Przyborowski. Wśród pań w stroke play netto zwyciężyła Dominika Zbychorska przed Danutą Zielińską oraz Anną Marciniak. Na dołkach konkursowych w Longest Drive triumfowała wśród pań Wiesława Brandt a wśród panów Dariusz Studziński. W Nearest to The Pin wygrała Krystyna Olechnowicz a pośród panów Ari Ritala.

W turnieju o Puchar Prezesa Zarządu Grupy LOTOS S.A., który został rozegrany w piątek, w kategorii kobiet bezkonkurencyjna okazała się Małgorzata Smołko. Z wynikiem 40 punktów stableford zajęła pierwszą pozycję. Zaraz za nią, na podium uplasowała się Bożenna Michałowska z wynikiem 38 punktów stableford. Ostatnie miejsce na kobiecym podium należało do Małgorzaty Ścisk, która zdobyła 37 punktów stableford. W klasyfikacji mężczyzn najlepszy okazał się Zbigniew Reszka, który uzyskał wynik 43 punktów stableford. Zaraz za nim znaleźli się: Tomasz Wolf (39 punktów stableford) i Marek Michałowski, Prezes Polskiego Związku Golfa (38 punktów stableford). Podczas Gali Open, która odbyła się w piątkowy wieczór, wszyscy zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe. Uroczystość uświetnił występ młodej i niezwykle utalentowanej piosenkarki, Sylwii Grzeszczak.

Już w poniedziałek, 21 lipca startuje LOTOS Polish Open, czyli Międzynarodowe Otwarte Mistrzostwa Polski Mężczyzn, w której rywalizować będą profesjonalni zawodnicy ligi Pro Golf Tour z całej Europy.