AKTUALNOŚCI

Aktualności

/ Polska

Thomas Bosco-Cwiok zwycięża Sierra PGA Polska Trophy

Zakończył się czwarty turniej z cyklu LOTOS PGA Polska Tour – Sierra PGA Polska Trophy. Triumfatorem został Thomas Bosco-Cwiok, wykonując 145 uderzenia.

Zwycięzcą turnieju został Thomas Bosco-Cwiok. 145 uderzeń wystarczyło, aby pokonać wszystkich zawodników. Tuż za nim ze stratą 2 uderzeń uplasowali się Martyna Mierzwa, Tadeas Sedlacek i Grzegorz Zieliński.

„Grało mi się naprawdę dobrze, pomimo dwóch trudnych rund. Dzisiaj zacząłem źle, nie mogłem znaleźć swojego rytmu, ale na szczęście od czwartego dołka miałem powrót formy i skończyłem dobrze. Na pewno będę grał na kolejnym turnieju, aby obronić swoje zwycięstwo” powiedział Thomas.

W ubiegłym roku najlepszym Pro został Ian Ashenden wykonując 141 uderzeń. W tegorocznej edycji Ian uplasował się na czwartym miejscu.

Wśród amatorów w klasyfikacji Strokeplay Brutto najlepszy okazał się Mikołaj Geritz, wykonując łącznie 158 uderzeń, drugie miejsce zdobył Włodzimierz Stańczak (168 uderzeń). Na trzeciej pozycji uplasował się Jakub Szyja (170 uderzeń).

W klasyfikacji Strokeplay Netto na pierwszej pozycji uplasował się Wisław Żuchowicz z wynikiem 141 uderzeń, na drugim miejscu uplasowała się Marta Ciesiołkiewicz, a na trzeciej pozycji Krzysztof Marszałek.

Najlepszym w kategorii Golf Instructor został Grzegorz Zieliński. Najlepszym w kategorii Qualified Golf Instructor okazał się Brian Goode. Najlepszym w kategorii Qualified Golf Treiner został Ryszard Kozieras. Natomiast najlepszymi w kategorii Fully Qualified Golf Professional zostali Ian Ashenden i Peter Bronson.

Pula nagród dla zawodowców wyniosła 30 tys. zł. Najlepszy Pro wygrał 5,5 tys. zł.

Kolejny turniej z cyklu LOTOS PGA Polska Tour odbędzie się na Rosa Private Golf Club

Bardzo dziękujemy partnerom:  GRUPIE LOTOS SA, Almar, Champagne Jacquart , Dr Irena Eris, Centrum Golf , Wódka Dwór Sieraków, Goldwell, Grupa LUX MED, Professional Travel, r3s men’s accessories, Titleist, Foot Joy, Work Service.