AKTUALNOŚCI

Aktualności

/ Polska

Thomas Elissalde zwyciężą w turnieju Gradi Polish Open by Emeralld

W piątek 7 lipca zakończył się najważniejszy turniej golfowy w Polsce - Gradi Polish Open by Emeralld z ligi Pro Golf Tour. Zwycięzcą turnieju został Francuz - Thomas Elissalde, osiągając imponujący wynik -17.

Elissalde rozpoczął rywalizację od doskonałej rundy, wynoszącej 63 uderzenia, co udało mu się powtórzyć również drugiego dnia. Podczas finałowej rundy zanotował bezpieczny wynik -3, co zapewniło mu pierwsze zwycięstwo w turnieju z cyklu Pro Golf Tour. Drugie miejsce ze stratą jednego uderzenia do Francuza zdobyli ex aequo Walijczyk – Owen Edwards i dwóch Niemców – Tom Budchges i amator – Jan Schneider, który rozegrał najlepszą rundę turnieju (-10).

W turnieju wzięło udział ponad 150 zawodników, w tym reprezentanci PGA Polska – Martyn Proctor, Michał Guzowski, Martin Hejger, Oskar Zaborowski oraz Paweł Dudzik. Żadnemu z Polaków nie udało się przejść cuta, a najwyżej sklasyfikowanemu Maksymilianowi Białemu (First Warsaw G&CC) zabrakło zaledwie jednego uderzenia.

Turniej Gradi Polish Open by Emeralld tradycyjnie poprzedziły rozgrywki ProAm o Puchar Prezesa PGA Polska, w których nagrodę główną w klasyfikacji indywidualnej Stroke Play brutto zdobył Krzysztof Gradecki.

Najlepszą drużyną w ProAmie z wynikiem -32 został team pod przewodnictwem James Mayer de Becko w składzie Krzysztof Gradecki, Radosław Frańczak i Paweł Michał Wójcik.

Drugie miejsce ze stratą aż 7 uderzeń do liderów zdobyli Kristof Ulenaers, Henryk Gałczyński, Marcin Bojarski i Igor Bandrowicz. Na trzeciej pozycji w wynikiem -23 uplasowali się Christian Braunig, Marek Michałowski, Marian Gomułkiewicz i Bartosz Zamirowski.