AKTUALNOŚCI

Aktualności

/ Polska

Wojtek Świniarski Mistrzem Polski Longest Drive

Dzisiaj pole Sobienie Królewskie Golf&CC było gospodarzem Pro-Am Sobienie PGA Polska Championship, turnieju inaugurującego finał cyklu LOTOS PGA Polska Tour. W trakcie turnieju poznaliśmy także najdalej uderzającego zawodnika w Polsce. Został nim Wojtek Świniarski.

To był zdecydowanie szczęśliwy dzień dla drużyny Piotra Ragankiewicza, który wraz z Robertem Kusiakiem, Nikodemem Świeckim oraz Łukaszem Borucem uzyskali rezultat 20 uderzeń poniżej par.Tym samym zawodnicy zwyciężyli w ProAm Sobienie PGA Polska Championship. Drugie miejsce zajęła grupa Juana Ochoa, który z Krzysztofem Marszałkiem, Katarzyną Wiktor i Robertem Buzkiem zagrali 18 uderzeń poniżej par. Trzecie miejsce zajęła drużyna Jakuba Piotrowskiego, któremu towarzyszyli Janek Zawadowski, Radosław Strachota oraz Marcin Michalski.

Wręczono także nagrody za dołki konkursowe. W Citi Handlowy Nearest to the Pin na dołku nr 2 zwyciężył Michał Krawczyk, a w Citi Handlowy na dołku nr 9 najlepszy okazał się Daniel Snoey. W Citi Handlowy Longest Drive najdalej piłkę uderzył Kamil Tatarczuk. Colliers Longest Driver przeznaczony był dla pań i tu triumfowała Zuzanna Gazdowska. Natomiast w Glenmorangie Longest Driver wygrał Radosław Frańczak.

W trakcie turnieju zawodnicy rywalizowali także w szczytnym celu, gromadzili pieniądze dla fundacji Platforma Równych Szans, która zajmuje się chorymi i osieroconymi dziećmi. Podczas eliminacji Longest Drive jak i podczas Charity Nearest to the Pin sponsorowanego przez Galvin Greena zebrali kwotę 4000 zł.
W Charity Galvin Green zwyciężył Piotr Szymański z wynikiem 60 cm od dołka. Nagrodę również zdecydował się przeznaczyć dla fundacji.

Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs Pro-Junior Challenge. Zwycięzcy wszystkich turniejów z serii LOTOS PGA Polska Tour 2014, czyli Jakub Ossowski, Maks Sałuda, Ian Ashenden oraz Mateusz Jędrzejczyk rywalizowali na dołkach akademii wraz z juniorami z klubu Sobienie Królewskie – Alejandro Pedrycem, Mikołajem Kniagininem, Andrzejen Wierzbą i Igą Józefiak. Wygraną zawodnicy przeznaczyli również dla Platformy Równych Szans.

Dzień zakończył się najbardziej spektakularnymi rozgrywkami –Mistrzostwami Polski Longest Drive, które odbyły się pod patronatem Polskiego Związku Golfa.

W kategorii Juniorzy i Juniorki (poniżej 14 lat)
3. miejsce z wynikiem 186 m zajął Olek Wierzba.
2. miejsce z wynikiem 215 m zajął Alejandro Pedryc
1. miejsce z wynikiem 230 m zajął Andrzej Wierzba

W kategorii Juniorzy i Juniorki (powyżej 14 lat)
3. miejsce z wynikiem177 m zajął Patryk Benbenek
2. miejsce z wynikiem 218 m zajął Marcel Benbenek
1. miejsce z wynikiem 270 m zajął Jasio Grzegorzek

W kategorii 19-34 i Mid amatorzy nie udało się wyłonić zdobywcy trzeciego miejsca